DOPORUČENÁ MÍSTA, ODKUD VYRAZIT NA CYKLOVÝLET

NAPAJEDLA

Napajedla jsou město na východě České republiky ležící ve Zlínském kraji, v okrese Zlín Od krajského města Zlín jsou vzdáleny 13 km jihozápadním směrem. Leží na hranici Hornomoravského a Dolnomoravského úvalu a na řece Morava. Údolím řeky Moravy procházela obchodní stezka, což umožnilo vznik trvalého osídlení.

výchozí body / parkování Infocentrum / Muzeum Webové stránky města

KROMĚŘÍŽ

Kroměříž je okresní město ve Zlínském kraji. Leží na řece Moravě při jižním konci Hornomoravského úvalu a zároveň v jižním cípu úrodné Hané. Žije zde 28185 obyvatel a je tak po Zlíně druhým největším městem kraje. Město je známe především díky památkám UNESCO.

výchozí body / parkování Turistický portál Webové stránky města

ZDOUNKY

Jižně od Kroměříže, pod severními výběžky Chřibů leží městečko Zdounky, o němž se dovídáme už roku 1298, kdy tu žil vladyka Albert"de Donka"či "de Noneken". Třebaže byly Zdounky městečkem již od poloviny 14. století, nikdy se jejich vrchnost nepostarala o to, aby jim byl udělen znak. Existovala jen pečeť (r. 1646). Teprve roku 1995 získaly Zdounky znak, kdy jeho podobu schválila heraldická komise.

výchozí body / parkování Webové stránky obce

ROŠTÍN

Obec Roštín se nachází v okrese Kroměříž ve Zlínském kraji. Územím obce prochází silnici II/432 a protéká říčka Kotojedka. Žije zde 694 obyvatel. V obci se nachází koupaliště, letní kino, obchod, sokolovna, kostel sv. Anny, rekreační areál Kamínka, kaplička a vrchol Brdo.

výchozí body / parkování Webové stránky obce

BUNČ A ROZHLEDNA BRDO

Bunč je křižovatkou cyklotras a turistických tras. Je to začátek mnoha výletů po okolí či cesty k Rozhledně Brdo. Rozhledna stojí na nejvyšším vrcholu Chřibů a je vysoká 23,90m. Nahradila původní, 20m vysokou dřevěnou rozhlednu, která v sedmdesátých letech dosloužila. Z rozhledny můžete dohlédnout na Roháče, Malou Fatru, Jeseníky a samozřejmě Beskydy, Vsetínské vrchy a Malé či Bílé Karpaty.

výchozí body / parkování Více o rozhledně Brdo Ranč Kostelany

KORYČANY

Koryčany jsou město v jihozápadním cípu okresu Kroměříž ve Zlínském kraji na úpatí Chřibů, 11 km severně od Kyjova. Městem protéká řeka Kyjovka. Žije zde 2733 obyvatel. Na osadu bylo přeneseno původní pojmenování jejích obyvatel Korytčané, jehož základem bylo obecné korytko, zdrobnělina od koryto, které též označovalo úžlabinu, úval.

výchozí body / parkování nabíjecí stanice pro elektrokola Turistické informační centrum Webové stránky města

BUCHLOVICE

Buchlovice jsou městys v okrese Uherské Hradiště ve Zlínském kraji, 9 km západně od Uherského Hradiště na úpatí Chřibů. Městysem protéká Buchlovický potok a Dlouhá řeka. Žije zde 2447 obyvatel. Buchlovice spolu s dalšími 14 obcemi patří do mikroregionu Buchlov. Městys žije bohatým kulturním, hlavně folklórním, životem

výchozí body / parkování Městys Buchlovice Mikroregion Buchlov

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Uherské Hradiště je město ve Zlínském kraji, 23 km jihozápadně od Zlína na levém břehu řeky Moravy. Žije zde 24812 obyvatel, spolu se Starým Městem a Kunovicemi tvoří městskou aglomeraci s 38 tisíci obyvateli. Uherské Hradiště je krásné město s bohatou historií a napojením na Baťův kanál.

výchozí body / parkování Region Slovácko Webové stránky města