Zapomenutými místy

Délka: 36 km
převýšení: 780 m
kolo: horské
vhodné pro: dobrodruzi, kondiční jízda

Abyste viděli spoustu zajímavých míst, tak se nemusíte vyšplhat až na rozhlednu Brdo. Stačí se vydat z Roštína po turistické žluté téměř až na Bunč. Před Bunčem se napojte na turistickou červenou, jejíž odbočka Vás navede k Jeřabčině skále. Kousek od ní, ale už mimo trasu v lese najdete také tzv. Vylízanou skálu. Z Bunče pokračujte po zelené turistické značce kolem lovecké chaty Hubertka až k rozhledně Salaš. Zde si udělejte přestávku a mrkněte na výhled směrem na Uherskohradišťsko. Poté sjeďte do obce a pokračujte po turistické žluté kolem pomníku U Padlých, za kterým odbočte vlevo. Brzy se dostanete ke krásnému odpočinkovému místu u lesa - Salašské hájovně. Asfalt tady končí a pokračujte lesní cestou, kterou místy lemují skály až pod Vlčák. Pokud budete chtít, tak si můžete odbočit k pramenu Kyjovky anebo na Gavendovu skálu. Jinak pokračujte po zelené turistické tzv. Studeným žlebem k mostům nedokončené dálnice do obce Zástřizly. Cesta dále vede do obce Chvalnov-Lísky, kde na jaře krásně kvetou koniklece. Jakmile minete místní hřbitov, tak pokračujte po polních cestách nad Cetechovice až do Roštína. Než se ale dostanete zpět, tak jeďte po turistické žluté podél aleje stromů až na místní vyhlídku. Konec trasy vede přes místní část Koutky, na jejímž konci je poslední zajímavé místo na trase - Roštínská kaple se studánkou.

Mapa trasy

Co vidět

Restaurace a občerstvení

Lesní penzion a restaurace Bunč

Restaurace s krbem a bar. Zaměřuje se na českou kuchyni, nabídka teplých i studených jídel, alkoholických a nealkoholických nápojů.

Více informací

Ubytování

Lesní penzion a restaurace Bunč

Restaurace s krbem a bar. Zaměřuje se na českou kuchyni, nabídka teplých i studených jídel, alkoholických a nealkoholických nápojů.

Více informací