Ze Zdounek na Bunč

Délka: 17 km
převýšení: 360 m (kopcovitá)
kolo: trekové / horské
vhodné pro: pro rodiny s většími dětmi, elektrokolo

Jste fanoušci trekových či horských kol? Pak využijete trasu ze Zdounek na. Trasa začíná poblíž obecního úřadu ve Zdounkách a kopíruje turistickou žlutou přes Cvrčovice, až k rozcestí kousek za studánkou „Na Pile“. Zde pokračujte po lesní cestě směrem k hlavní cestě/silnici na Bunč. Trasu je možné si prodloužit nejen na rozhlednu Brdo, ale také třeba na Vylízanou, či Jeřabčinu skálu. Z Bunče sjedete kousek po stejné trase a zhruba po dvou kilometrech odbočíte vlevo po lesní cestě, která Vás dovede do obce Divoky. Zde se nachází krásná naučná stezka v okolí Přírodního parku Kamenec. Stezku doporučujeme navštívit na jaře či na podzim. Uprostřed obce odbočíte vpravo a vystoupáte na polní cestu, která vyústí kousek nad Zdounkami.

Mapa trasy

Co vidět

Restaurace a občerstvení

Restaurace ve Dvoře

Provoz restaurace s možností posezení v nekuřáckém salonku či zahrádce. K dispozici je Wi-Fi připojení.

Více informací

Lesní penzion a restaurace Bunč

Restaurace s krbem a bar. Zaměřuje se na českou kuchyni, nabídka teplých i studených jídel, alkoholických a nealkoholických nápojů.

Více informací

Ubytování

Ranč Milovice

Nachází se v tichém a malebném prostředí Chřibské vrchoviny. Ideální místo pro celoroční pořádání svateb, oslav a firemních akcí.

Více informací

Penzion Pod Chřiby

Nabídka ubytování v chatce ve dvou pokojích s kuchyňským koutem se 6 lůžky a možností 3 přistýlek. Dále u nás naleznete tři dvoulůžkové pokoje s dvěma přistýlkami.

Více informací

Ubytovna Aquacentrum Zdounky

Nabízíme ubytování na ubytovně s kompletním sociálním zařízením na každém pokoji. K dispozici je plně vybavená kuchyň a parkování přímo u objektu.

Více informací